Salg

Gennemrenoveret investeringsejendom med 6 unikke boliger

Hjarupvej 4, 6000 Kolding

Arkitektonisk perle i Vonsild. Gennemrenoveret investeringsejendom med 6 unikke boliger og et samlet boligareal på 619 m². Sjældent udbudt mulighed.

Velkommen til Hjarupvej 4 – en helt særlig og æstetisk gennemført boligudlejningsejendom i Vonsild, lige syd for Kolding. Denne ejendom kombinerer historisk charme med moderne komfort og fremstår som et sjældent udbud på markedet, hvor både arkitektur, kvalitet og funktionalitet går op i en højere enhed.

Ejendommen, som oprindeligt er opført i 1850, er totalrenoveret med stor respekt for de klassiske bygningsdetaljer og med fokus på gedigne materialer og langtidsholdbare løsninger. Resultatet er en stilren og elegant ejendom, der forener historisk sjæl med nutidig boligkomfort.

De enkelte lejligheder er lyse, rummelige og indrettet med fokus på både funktionalitet og æstetik. Alle lejligheder har moderne køkkener og badeværelser, flotte gulve og gennemgående god finish.

Ejendommen er beliggende i det eftertragtede og rolige Vonsild-område med kort afstand til skole, indkøb, grønne områder og nem adgang til Koldings centrum. Her får man en ejendom, der med sit arkitektoniske udtryk og høje standard henvender sig til den kvalitetsbevidste investor.

Pris kr. 9,600,000
Sagsnummer 11612
Pris pr. m²
kr. 15,509
Afkast:
5,50 %
Årlig lejeindtægt
kr. 624,780
Årlig lejeindtægt pr. m²
kr. 1,009
Depositum
kr. 150,600
Årlig driftsudgift
kr. 103,482
Årlig driftsudgift pr. m²
kr. 167
Etageareal
619 m²
Grund
1,512 m²
Energimærke
A2010

Martin Becker Overgaard

Indehaver · Erhvervsrådgiver